Ciąża mimo brania tabletek?

Od 6 lat biorę tabletki S***. Zawsze 3-4 dni po odstawieniu miałam okres. Ostatnio jednak mimo sumiennego brania i nie chorowania nie wystąpił przez całe 7 dni (w tym okresie mimo wszystko odczuwałam bóle menstruacyjne). Trochę się tym martwię. Czy mogłam zajść w ciążę? Na ulotce jest napisane, że zdarzają się przypadki gdy nie krwawi się z odstawienia, ale to mnie nie uspokaja. Ostatnio miałam bardzo nerwowy okres (szykowałam się do wesela). Czy to mogłoby być tego przyczyną? Czy prawdą jest, że przy braniu pigułek test ciążowy nie da prawdziwego wyniku? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeżeli tabletki były stosowane prawidłowo to istnieje naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Zdarza się natomiast czasami, że wyściółka macicy nie ulega wystarczającemu pogrubieniu i wobec tego nie może ulec złuszczeniu i wydaleniu. Zaznaczył to producent w ulotce.

Test ciążowy można uznać za miarodajny gdy wykonywany jest kilka dni po spodziewanym krwawieniu miesięcznym lub ponad 14 dni od stosunku.