Ciąża obumarła - co mogło być tego przyczyną?

W 7 tygodniu ciąży zaczęła boleć mnie bardzo mocno głowa (ostry ból, nigdy takiego nie miałam), zaczęłam wymiotować i dostałam ostrej biegunki. Wszystko zaczęło się wieczorem na drugi dzień, rano zadzwoniłam do swojej ginekolog. Kazała mi trzymać dietę i wziąć S***. Dolegliwości na następny dzień ustąpiły, czułam się dobrze. Za 1,5 tygodnia miałam wizytę i okazało się na USG, że płód nie rozwija się, serduszko przestało bić w 7 tyg.:(
Co mogło być tego przyczyną? Czy ta dolegliwość? Czy może to była reakcja organizmu na to, że ciąża obumarła?
Bardzo proszę o odpowiedź i jak dalej postępować, jakie badania zrobić?

Dzień dobry!
Teraz możemy tylko przypuszczać, że przeszła Pani infekcję lub zatrucie pokarmowe. Być może wirus uszkodził płód lub toksyna bakteryjna, która spowodowała dolegliwości.
Obumarcie ciąży nie daje takich objawów. Zazwyczaj jedynym sygnałem jest ból brzucha, krwawienia lub plamienie.
Być może wynik histopatologiczny resztek po ciąży wskaże przyczynę.
Z poważaniem