Ciąża po dwóch zabiegach łyżeczkowania macicy

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. 2 miesiące temu podczas badania HSG stwierdzono u mnie podejrzenie Zespołu Ashermana (jajowody drożne) - powikłania po podwójnym łyżeczkowaniu (w ramach jednej obumarłej ciąży 7mc temu). Dziś test wykazał ciążę. Minął miesiąc od pierwszego dnia mojej ostatniej "niby" miesiączki, ponieważ krwawienie było bardzo niewielkie, ciemne. Czy moja ciąża ma szanse na prawidłowy rozwój, czy jest skazana na obumarcie? Na czym powinnam się teraz skupić? Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ciąża jak najbardziej ma szansę na prawidłowy rozwój. Sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem, który poprowadzi Pani ciążę. Proszę o siebie dbać oraz postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.