Ciąża po poronieniu - kiedy najlepiej się starać o dziecko?

W 5 tygodniu ciąży poroniłam samoistnie. Przeżyłam tę stratę, lecz zapragnęłam kolejnego dziecka. Poroniłam dokładnie 10 października, nie krwawiłam zbyt długo.

Po wyjściu ze szpitala 16 października zrobiłam test owulacyjny, gdyż miałam śluz płodny i wyszły dwie kreski, staraliśmy się w dniach 16-20 października.

Czy to możliwe, żebym miała owulację tak szybko i że mogłabym już zajść w ciążę nie czekając na kolejną miesiączkę po poronieniu?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
poziom beta HCG po poronieniu utrzymuje się jeszcze jakiś czas na wysokim poziomie. Najprawdopodobniej to jest przyczyną pozytywnego wyniku testu. Czas jaki Pani podaje między wydarzeniami jest bardzo krótki. Wydaje się, że zbyt krótki, by mogło dojść do kolejnej owulacji.
Dodatkowo, proponowałabym odczekanie co najmniej 2 cykli, przed podjęciem kolejnych prób zajścia w ciążę.
Pozdrawiam