Ciąża po skończeniu karmieniu piersią

31.10.2013 roku urodziłam dziecko i karmiłam je przez pełny rok. Miesiączki nie miałam do 7 .09.2014 i to była jedyna miesiączka jaka pojawiła się od czasu zajścia w pierwszą ciążę. po odczekaniu 40 dni cyklu zrobiłam test ciążowy- wynik negatywny. po 56 dniach cyklu zrobiłam kolejne testy i wszystkie były pozytywne. zgłosiłam się do lekarza. Pęcherzyk jest na razie bez zarodka- czy wiadomo w którym tygodniu ciąży jestem? dodam ze cykle przed pierwszą ciążą były ponad 30-dniowe

Lek. Marta Gryszkiewicz

Określenie wieku ciąży będzie możliwe, gdy ciąża będzie starsza i możliwa będzie ocena zarodka w badaniu USG.
Może Pani wykonać oznaczenie hormonu beta-hCG we krwi, którego wynik przybliży orientacyjny tydzień ciąży.