Ciąża po świeżym zakażeniu toksoplazmozą

Witam, mam pytanie dotyczace toksoplazmozy. W marcu robilam badanie na toxo i wyszlo , ze wlasnie przechodze ta chorobe, potem w ciagu miesiaca zaszlam w ciaze i zrobilam jeszcze jeden test na toxo i awidnosc . wyszlo, ze to jest bardzo swieze zakazenie(1,5 miesieczne). Czekam teraz na kolejne wyniki. Chcialabym sie dowiedziec jakie sa szanse zarazenia dziecka toxoplazmoza? Moj lekarz nie przepisal mi zadnych lekow jak dotychczas.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Szanse transmisji zakażenia wynoszą ok. 25%. Z otrzymanymi wynikami badań proszę niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Szanowna Pani!

Świeże zakażenie toxoplazmozą powinno się od razu po wykryciu leczyć rovamycyną, żeby nie doszło do zakazenia płodu.Proponuję ewentualnie zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych-to specjaliści, którzy mają doświadczenie w leczeniu takich schorzeń.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka