Ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam.
16 maja zaczęłam nową paczkę tabletek antykoncepcyjnych y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Wzięłam 3 i odstawiłam, bo pragnę dziecka i robiłam to wbrew sobie:( Teraz jest 4 dzień. Do tej pory współżyłam z mężem 2 razy bez innego zabezpieczenia. Od jakiegoś dłuższego czasu jeszcze jak brałam table. łykam kwas foliowy + inne witaminy dla osób, które się starają o dziecko.
Moje pytanie to, czy duże są szanse na dziecko? A jak tak, to czy nic mu nie grozi? Czy to pewne na 100%, że jakbym była w ciąży, to że będą bliźniaki? Jak to jest z tą ciążą od razu po odstawieniu tabletek anty? Bo się naczytałam dużo zbieżnych i różnych informacji i teraz nie wiem co myśleć.
Proszę bardzo o odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję :)

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Korzystniej, z punktu widzenia równowagi hormonalnej w organizmie, jest odstawić tabletki antykoncepcyjne po wybraniu całego opakowania. Teraz jednak jest już na to oczywiście za późno. Trudno przewidzieć, kiedy pojawi się pierwsza owulacja po zakończeniu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Czasem cykle są bardzo nieregularne przez pierwsze nawet 6 miesięcy. Teoretycznie jest jednak szansa, że miała Pani już owulację. Nic nie grozi dziecku, które mogło teraz zostać poczęte. Nie ma potrzeby czekać ze staraniami po odstawieniu tabletek- można zacząć od razu. Nie ma też reguły mówiącej, że po odstawieniu tabletek ciąża musi być mnoga.
Życzę powodzenia w staraniach i pozdrawiam serdecznie!