Ciąża podczas stosowania wkładki wewnątrzmacicznej

Dzień dobry.
Mam 29 lat, 7mcy temu urodziłam córeczkę, w 4tym miesiącu po porodzie zdecydowałam się zastosować implant antykoncepcyjny. Około miesiąc temu krwawiłam przez 16 dni, potem nastąpiła przerwa 7 dniowa i znowu krwawiłam przez 6dni. W międzyczasie mój ginekolog (u którego mam wizytę za 3tyg, gdyż nie mieszkam w Polsce) wykrył u mnie nadżerkę. Przyjęłam 7 dniowa kuracje, mam nadzieje, że ten problem mam z głowy.

Co mnie martwi to, to że od około 5ciu dni czuję w brzuchu "motylki" dokładnie takie jak w ciąży, kiedy zaczekam odczuwać ruchy dziecka. Pierwszego dnia, poczułam to tylko raz, drugiego dwa, a teraz to już kilka razy dziennie. Oczywiście zrobiłam test ciążowy, wynik jest negatywny. Zastanawia mnie co to jest? Nie mam powiększonego podbrzusza jak to było w ciąży, ale wyraźnie czuje ruchy w brzuchu, jakby napinanie się skory od środka. żadnych innych objawów nie zaobserwowałam.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, bo do czasu wizyty chyba oszaleje z niepokoju.

29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przede wszystkim proszę się uspokoić.
Pani objawy mogą sugerować przemieszczenie się wkładki wewnątrzmacicznej.
Jednakże nie można wykluczyć również ciąży, która także może zdarzyć się podczas stosowania tej metody antykoncepcji.
Konieczne będzie dokładne badanie ginekologiczne aby dokładnie stwierdzić jak wygląda sytuacja.

Redakcja abcZdrowie.pl