Ciąża pomimo antykoncepcji?

Witam.
mam pytania a mianowicie w niedzielę kochałam się ze swoim chłopakiem, byłam wtedy przed okresem, oczywiście używaliśmy prezerwatywy, co robimy zawsze, z racji tego, że na punkcie antykoncepcji mam tak zwanego 'bzika'. Mam pewne obawy co do ciąży, chociaż takowych (myślę) mieć nie powinnam. Przejdę do sedna sprawy.

Mój chłopak dostał wytrysku we mnie, szybko wyprowadził swojego członka z mojej pochwy, aczkolwiek ja mam jakieś chore obawy, jutro idę do ginekologa na badania, chcę również poprosić lekarza o przepisanie mi tabletek antykoncepcyjnych, mam nadzieje, że pozwoli mi to na mniejsze obiekcje dotyczące ciąży.
Proszę o odpowiedź, czy jest jakaś szansa na zajście? Miesiączkę powinnam dostać 15, lecz nie mam jej, myślę że jest to spowodowane stresem, lecz nie mam pewności. Pragnę wspomnąć, iż nie mam regularnych cykli.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z Pani opisu wynika, że zdecydowanie nie ma Pani podstaw do obaw. Rozumiem, że do wytrysku doszło w prezerwatywie, która nie pękła. Jeśli wcześniej nie było "okazji" do zapłodnienia (nie współżyła Pani bez antykoncepcji), to nie ma ryzyka ciąży. Jeśli miesiączkuje Pani regularnie, to z pewnością krwawienie pojawi się w ciągu najbliższych dni. Warto też podkreślić, że dni przed miesiączką (po owulacji) są dnami niepłodnymi.
Pozdrawiam serdecznie!