Ciąża pomimo wkładki domacicznej

Witam, mam 23 lata od lipca mam założoną wkładkę domaciczna niehormonalną. Od tego czasu miałam tylko 2 razy okres. Pierwsze 2 dni po założeniu-przez 4 dni następny po 42 dniach od ostatniego dnia okresu trwał on 6 dni i od tego czasu już nic dziś mija 44 dzień i dalej nic od wczoraj boli mnie dol brzucha mam białe upławy i9 nic nie zapowiada się na to żebym miała okres to tego mój brzuch zrobił się spuchnięty ale tylko na dole- podbrzusze. Zrobiłam test, wynik był negatywny. Co to może być? Zapomniałam dodać, że przez te ostatnie 44 dni nie miałam żadnych plamień, nic. Proszę o poradę.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wkładka domaciczna pozbawiona hormonów nie powinna wpływać na długość cyklu, może ona natomiast powodować obfitsze krwawienie. Niektóre kobiety twierdzą, że po założeniu wkładki miedzianej cykl im się nieco rozregulował, udowodniono, że przy wkładce do owulacji dochodzi nieco później, a skraca się faza lutealna cyklu. Jest to jednak ogólna tendencja, a w jednostkowych przypadkach wpływ wkładki może być inny.

Ciąże podczas stosowania wkładek się zdarzają, co ważne, w razie zajścia w ciążę, znacznie częściej niż normalnie, dochodzi to ciąży pozamacicznej, która potencjalnie stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety. Dlatego w razie wątpliwości należy możliwie szybko diagnozować ciążę. Jeżeli miesiączka się nie pojawi w ciągu najbliższych dni proszę powtórzyć test ciążowy

Pozdrawiam serdecznie!