Ciąża pozamaciczna a Metotreksat

13.02.15 trafiłam do szpitala z ciążą pozamaciczną. Podawano mi Metotreksat. Po miesiacu znowu trafiłam do szpitala bo wciaż krwawiłam i pobolewało. Zbadano mnie tak od niechcenia i powiedzieli że wszystko jest dobrze. Od wczoraj znowu boli. Jest to kłujący ból. Czy możliwe ze ten lek uszkodził mi jajowód i dlatego boli?? Miałam robioną drożność w tamtym roku i wszystko było dobrze. Powtórzyć to badanie? Powinnam zgłosić się do lekarza? nie ukrywam ze boje sie ze znowu zostane olana. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję także oznaczyć poziom beta hcg.