Ciąża pozamaciczna umiejscowiona w jajowodzie a sprawdzenie drożności jajowodów

Witam, jestem w trakcie ciąży pozamacicznej która umiejscowiła się w jajowodzie. Obecne leczenie jest obserwacyjne ze względu na to że Beta HCG sama ładnie spada i interwencja operacyjna ani farmakologiczna nie jest konieczna. Czy jest wskazane sprawdzenie drożności jajowodów ponieważ jakieś 3 lata temu miałam Chlamydie i nie chce aby sytuacja się powtórzyła z kolejną ciążą. Kiedy mogę ponownie starć się o dziecko.

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno należy poczekać do samoistnego poronienia. Następnie sądzę, że warto jest rozszerzenie diagnostyki przed kolejnymi staraniami. Proponuję pozostać pod stałą kontrolą ginekologiczną.