Ciąża przy plastrach?

Witam:) Od pół roku stosuję plastry antykoncepcyjne, wszystko było dobrze, bez żadnych skutków ubocznych od początku brania. Jednak kilka dni temu to się zmieniło. Rano nakleiłam trzeci plaster, a wieczorem dostałam krwawienia, które trwa już cztery dni. Byłam u ginekologa jednak powiedział, że to się zdarza i przepisał mi lek na powstrzymanie krwawienia i tabletki antykoncepcyjne, które zawierają większą dawkę hormonów, aby to wszystko uregulować. Krwawienie nadal jest, nie zmniejsza się, zaczęłam się denerwować, czy mogło wystąpić jajeczkowanie i czy mogę być w ciąży. Dodam, że nie stosujemy z mężem dodatkowego zabezpieczenia, a od jakiegoś czasu faktycznie mam dziwne przypadłości (zmęczenie, senność, brak ochoty na niektóre potrawy). Jakie może być prawdopodobieństwo, że wystąpiło jajeczkowanie i doszło do zapłodnienia. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli stosowała Pani plastry zgodnie z zaleceniami producenta, zmieniała je Pani we właściwym terminie i nie było kłopotów z przyleganiem plastra (nie fałdował się, nie odklejał) oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku jest mniejsze niż 1% (około 0,2%). Proszę stosować się do zaleceń swojego lekarza i w razie utrzymywania się krwawienia, zgłosić się do niego. Jeśli bardzo się Pani niepokoi, można wykonać test ciążowy z surowicy krwi (w laboratorium).

Pozdrawiam!