Ciąża w późnym wieku

Witam, mam 41 lat, dzisiaj odebrałam wyniki betaHCG - wynik to 35,00, czy to ciąża? Termin spodziewanej miesiączki to 21.06.2012.

Lek. Marta Hat

Witam! Wynik wykonanego badania beta HCG oznacza ciążę, w sporadycznych przypadkach wzrost gonadotropiny kosmówkowej jest spowodowany innymi przyczynami (np. torbiel jajnika). Należy skontaktować się z ginekologiem, aby omówić wszelkie wątpliwości i wykonać niezbędne badania. Potwierdzenie ciąży można stwierdzić na podstawie dynamiki wzrostu gonadotropiny kosmówkowej (podwojenie wartości w ciągu 48-72 godzin) oraz uwidocznieniu pęcherzyka ciążowego w usg dopochwowym (możliwe około 4 tygodnia ciąży). Pozdrawiam serdecznie!