Ciąża w wieku 40 lat

Mam 40 lat i troje dzieci i chcielibyśmy z mężem mieć jeszcze jedno dziecko, niestety od prawie roku nic z tego nie wychodzi jakie badania powinnam zrobić i jakie mogą być przyczyny z zajściem w kolejną ciąże?

40 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takim przypadku najbardziej prawdopodobne wydają się zaburzenia hormonalne. Dlatego proponuję rozpoczęcie diagnostyki właśnie od oznaczenia poziomu hormonów, przede wszystkim: FSH, LH, progesteronu i prolaktyny. Warto też wykonać na początku diagnostyki usg przezpochwowe.

Należy też sobie zdawać sprawę, że ciąża będzie o podwyższonym ryzyku, dlatego podczas całej jej przebiegu powinna być ścisła współpraca i opieka ginekologa.

serdecznie pozdrawiam!