Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża w wieku 44 lat

Witam mam 44 lata i zaszlam w ciążę. Mamy 3 dzieci najmłodszy 9 lat. Jestem załamana, mam slabe zdrowie leczę sie z powodu niedokrwistości, chore stasy, arytmię serca mam słabe wyniki badań. Pracuję na 3 zmiany jestem wykończona. Od kilku juz lat nie możemy z mężem znaleźć porozumienia ciągle się kłócimy, myslalam o separacji ale odkladalam i tak wyszlo. On wie o ciąży, przyjal to spokojnie pogratulował mi i cisza zadnej rozmowy przez kolejne 2 dni nawey nie spytal jak ja się czuję.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Na tyle, na ile potrafię rozumiem Pani niepokój i ogromne wątpliwości.

Mało mam informacji dotyczących Państwa Małżeństwa. Chcę Pani powiedzieć, że w tym momencie tak widzi Pani Swoją perspektywę, a za chwilę może Pani zobaczyć ją inaczej- gdyż wszystko się zmienia i zawsze jest rozwiązanie trudności.

Zaniepokoił mnie Pani ogólny stan zdrowia i jest to moment aby zadbać przede wszystkim o Siebie, bo jest Pani potrzebna Swoim Dzieciom. A więc porozmawiać z Mężem, że jest to czas dla Pani i powiedzieć Mężowi, że oczekuje Pani od Niego wsparcia emocjonalnego, materialnego, fizycznego. Bo z tego, co Pani napisała wynika, że jest u Państwa trudność w komunikacji. Prawdopodobnie wcześniej nie rozmawialiście Państwo o Swoich potrzebach, co dla Każdego z Was jest ważne, stąd Pani Mąż nie dał Pani wsparcia w momencie, kiedy dowiedział się o Pani ciąży. A z drugiej strony domniemywam, że był bardzo zaskoczony tą wiadomością. Nie wiem, co jest powodem Państwa kłótni, czy Mąż współpracuje z Panią, czy aktywnie uczestniczy w wychowywaniu Państwa trójki Dzieci.

Sugerowałabym aby wyszła Pani z inicjatywą szczerej rozmowy, aby Nikt Państwu nie przeszkadzał, i najpierw Pani powie, o Swoich potrzebach, a później Mąż powie, co dla Niego jest ważne w Związku- z dobrą intencją - na boku zostawić mało konstruktywne emocje. Namawiam do zastanowienia się, co Razem możecie Państwo poprawić w Związku, abyście Państwo byli dla Siebie wzajemnie wsparciem i dla Dzieci Rozważyłabym również konsultację psychologiczną, która może wiele uświadomić i pomóc.

Serdeczności, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam serdecznie, Ciąża to czas, w którym szczególnie powinna Pani o siebie dbać. Warto zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia psychologa - w trakcie rozmowy być może uda się przyjrzeć temu, co aktualnie jest dla Pani trudne w relacji z mężem i sytuacji, w której się Pani znalazła. Proszę poszukać w internecie, czy w Pani miejscu zamieszkania jest punkt Interwencji Kryzysowej, bądź Stowarzyszenie oferujące bezpłatną pomoc i wsparcie psychologa. Może Pani również skorzystać z dostępnych telefonów zaufania, które zamieszczone są w internecie. Pozdrawiam, Karolina Pietrzak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy