Ciąża, wodnisty katar a badanie IgE

Mam okołoustne zapalenie skóry (dermatolog nazwał to pochodną trądziku różowatego). Jednocześnie pojawił się przezroczysty, lejący katar i kichanie (trwa to od 2 m-cy). Jaki panel IGE swoistego pomógłby rozpoznać alergen, który ma na mnie wpływ? IGE całkowite mam bardzo znacząco podwyższone, a testów alergicznych nie można u mnie wykonać (ciąża).

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać testy IgE w kierunku podejrzanych alergenów. O tym, które są to alergeny decyduje wywiad. W obecnej porze roku podejrzewałbym roztocza, naskórek zwierząt domowych, pleśni.