Ciąża z byłym chłopakiem

Kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ojcem dziecka jest mój były chłopak. Nie jesteśmy już razem, ale wiem że to z nim jestem w ciąży. Bardzo chcę tego dziecka, ale nie wiem czy powinnam mu o tym powiedzieć. Nie chcę, żeby czuł że w ten sposób chcę go na siłę do siebie przyciągnąć, a jednocześnie chciałabym żeby dziecko wiedziało kto jest jego ojcem. Jak mam mu to powiedzieć?
KOBIETA ponad rok temu

Nie wiem, w jakich okolicznościach się Państwo rozstaliście, ale myślę, że Pani były partner ma prawo wiedzieć, ze zostanie ojcem. Jeśli tylko możliwe jest, abyście się spotkali, najlepszą okazją na przekazanie tej informacji będzie szczera rozmowa.

Dzień Dobry Pani,

Pani były Chłopak ma prawo wiedzieć, że jest Ojcem Pani Dziecka.

Sugerowałabym poinformować go o tym fakcie i pozwolić na podjęcie przez niego decyzji.
Proszę poprosić go o spotkanie i w pięknym miejscu zakomunikować mu tę wiadomość-on również ponosi odpowiedzialność.

Życzę Pani, żeby się Wam ułożyło,
Irena Mielnik-Madej