Ciąża z żonatym mężczyzną

jestem w ciazy z zonatym mezczyzna co mam robic ?on ma zone nie ma rozwodu a sam nie wie czy chce ze mna byc kocham go

Witam,

To bardzo trudna sytuacja. Myślę, że przed Panią wiele trudnych i ważnych decyzji: czy chce Pani urodzić i wychować Wasze dziecko? Jak miałaby wyglądać Wasza przyszłość biorąc pod uwagę, że ojciec dziecka może nie chcieć brać udziału w wychowaniu?
To są bardzo ważne, ale też niezmiernie bolesne i trudne pytania. Na pewno dobrze byłoby, aby nie była Pani z tą sytuacją sama - ważne aby zastanowić się kto mógłby Panią saportować w tej sytuacji niezależnie od nastawienia ojca dziecka.
Myślę, że dobrze byłoby poinformować ojca dziecka o tej sytuacji, a także o Pani decyzji co do dziecka. Rozumiem, że dla niego ta sytuacja jest również trudna ze względu na bycie w małżeństwie i wiele komplikacji które z tego wynikają; ale w obecnej sytuacji najważniejsza jest Pani i dziecko. Przyszły ojciec być może ma problem z podejmowaniem decyzji i odpowiedzialnością, ale w tej sytuacji to Pani musi być tą bardziej zdecydowaną osobą - a on albo się dostosuje albo nie.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochanczewska

Dzień dobry!

Jest to trudna sytuacja, z którą nie musi Pani sobie radzić sama. Proszę zastanowić się, kto z Pani bliskich może być dla Pani w tym czasie wsparciem, doradcą i pomocą. Warto także, aby skorzystała Pani z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, aby podejmowane przez Panią decyzję były świadome i przemyślane.

Pozdrawiam!