Ciąża a zapalenia układu moczowo-płciowego

Witam, kochałam się z mężem bez zabezpieczenia i powinnam dostać miesiączkę 9., ale nie dostałam. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Często chorowałam na pęcherz i nerki, czy to mogło się odbić na tym, że nie mogę zajść w ciążę?

Witam serdecznie!

Stany zapalne, tym bardziej zlokalizowane w obrębie układu moczowo-płciowego, zaburzają naturalną równowagę organizmu i nie sprzyjają zapłodnieniu. Występowanie infekcji nie chroni jednak przed zajściem w ciążę. Jeżeli w ostatnim cyklu dochodziło do stosunków bez zabezpieczenia, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. W zapytaniu wspomina Pani, iż wykonywała test ciążowy. Jak rozumiem, miało to miejsce po dniu spodziewanej miesiączki, a zatem wynik należy traktować jako bardzo prawdopodobny (domowe testy ciążowe cechują się około 98% skutecznością w pierwszych dniach ciąży). Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu kolejnych 7 dni, wskazane będzie powtórzenie testu. Pozdrawiam