Ciążowe objawy przed okresem i starania o dziecko

Witam, mam córkę 2.5 roku, staramy się o drugie dziecko bezskutecznie od ponad roku. Moje cykle są niereguralne, mają średnio 38-45 dni... przed spodziewaną miesiączką mam wszystkie objawy ciąży nudności, ból podbrzusza, zmęczenie, ból piersi, częste oddawane moczu itp. Za każdym razem myślę ze moze wreszcie sie udalo ale niestety okres zawsze nadchodzi. Chcialam dowiedzieć sie skąd biorą się ciążowe objawy przd okresem? Oraz czy cykl tej długosci klasyfikuje sie do diagnostyki i leczenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią długie cykle w połączeniu z trudnościami z zajściem w ciążę to jak najbardziej powód do dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję zatem konsultację ginekologiczną. A propos objawów ciążowych, to są dwie możliwości: są to objawy PMS lub wynik subiektywnych odczuć związanych z chęcią posiadania dziecka.