Cięcie cesarskie z powodu stanu przedrzucawkowego

Witam czy kobieta ktora, miala cesarskie ciecie ze wzlegu na stan przedrzucawkowy jest juz bezpeiczna po wyjeciu dziecka i łozyska?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie. Po porodzie może jeszcze dojść do dekompensacji i pogorszenia ogólnego stanu pacjentki. Musi ona przebywać przez pewien czas po porodzie na sali o wzmożonym nadzorze lub w oddziale intensywnej terapii, w zależności od aktualnego stanu zdrowia.