Ciemna i rozwodniona krew w czasie okresu a ciąża

Ostatnią miesiączkę miałam 8 października. Mój cykl trwa od 27 do 29 dni. 8 listopada zrobiłam beta hcg wynik wynosi 5,32 mlU/l. A 9 listopada dostałam tak jakby okresu. Jest dziwny z tego względu, że krew jest raczej ciemna, ma kolor taki, jaki zazwyczaj, tylko, że jakby była trochę rozwodniona. Brak też skrzepów, które zazwyczaj się u mnie pojawiały. Nie wiem, czy iść z tym w tej chwili do lekarza, czy poczekać, aż krwawienie ustąpi. Proszę o pomoc. I czy może to być ciąża?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik beta-hCG jest niepewny. Proszę spojrzeć na normy laboratoryjne podane obok wyniku badania. Różne laboratoria stosują różne metody oznaczania stąd progowa ilość świadcząca o ciąży bywa zmienna.
Najlepiej powtórzyć test za kilka dni. Jeśli wynik będzie wyższy - oznacza to, że doszło do zapłodnienia.
Jednak opisane przez Panią objawy nie wskazują raczej na zapłodnienie, a jedynie świadczą o wydłużeniu cyklu do 31/32 dni - co mieści się w granicach normy.
Jeśli jednak czuje Pani obawę, że coś jest nie w porządku, sugeruję wizytę kontrolną u swojego ginekologa.