Ciemna plama na czole

Dzień Dobry Na czole mam ciemną plamę (jak poopalaniu)wg. mnie jest to po blizna po trądziku ale mogę się mylić a często mi się to zdarza. Ostatni bardzo widoczna. Czy można temu jakoś zaradzić. (wiem że najlepiej udać się z tym do dermatologa)Zauwazyłam że na drugim końcu czoła tuz przy włosach skóra tez jest lekko zmieniona. Co to może byc i jaka jest ego przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić opisaną zmianę, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który oceni zmianę oraz pokieruje dalszym postępowaniem.

Witam zmianę należy skoncultować aby dobrać metode jej leczenia.Jeśli doszło do przebarwienia wtedy można je usunąć za pomocą lasera lub peelingów medycznych,warto również pamiętać aby chronić skórę przed słońcem kremem z filtrem spf50.