Ciemna plamka na klatce piersiowej u dziecka

U mojej córeczki 4 latka od miesiąca na piersi w samej obwódce jest ciemna plamka ciemno szara co to może być? może do specjalisty powinnam się udać?dodam że dziecko ma wrodzoną niedoczynność tarczycy
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno mi odpowiedzieć dokładnie jakiego pochodzenia jest wspomniana zmiana. Warto udać się z Córeczką do pediatry aby mógł on bezpośrednio ocenić zmianę. Być może jest to po prostu znamię barwnikowe.

Witam,
to może być:
1.jeziorko naczyniowe
2. znamię spitza
3. znamię barwnikowe
rozstrzyga badanie dermatoskopowe u dermatologa.
Pozdrawiam