Ciemna plamka na żołędzi penisa

Witam! Jakiś czas temu po lewej stronie żołędzia pojawiła mi się taka ciemniejsza plamka rozmiaru ok. cm na cm. Nie boli, nie swędzi nie mam żadnych dodatkowych krostek, do tego po prostu jest ciemniejsza plamka, która o dziwo jakoś dziwnie się błyszczy, skóra na tej plamce wydaje się być ciut grubsza niż na reszcie żołędzia. Co zauważyłem to, że sporadycznie ten naskórek inny na tej plamce po prostu się łuszczy, jeśli jest tam po prostu sucho. I tak się zastanawiam, co to jest i skąd, kontaktów seksualnych w tym czasie jak się to pojawiło nie miałem, może się czymś zaraziłem po prostu z przypadku nieumycia rąk, idąc do toalety, np. na siłowni lub nie wiem, po prostu obtarcie jakieś. Ale jeżeli to by było obtarcie, to nie wydaje mi się, żeby problem się utrzymywał przez kilka tygodni. A plamka nadal jest, czasem jaśniejsza, czasem ciemniejsza, ale nadal ją widać. Dziękuję za pomoc!

Witam!
Niestety trudno jest ocenić rodzaj zmiany tylko po opisie. Być może jest to infekcja grzybicza, ale nie można mieć pewności bez dokładnego badania. Konieczna jest ocena dermatologiczna i ewentualne badanie mykologiczne. Proponuję skonsultować problem z dermatologiem, nie jest potrzebne do tego skierowanie. Pozdrawiam serdecznie!