Ciemna powieka dolna i górna

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu moje powieki stają się przyciemnione. Czy to są objawy (ewentualnie) jakieś choroby?

ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Przyciemnione powieki nie są charakterystycznym objawem dla jakiejś jednostki chorobowej. Być może zmiany te mają tło alergiczne (możliwy obrzęk, zaczerwienienie powiek, które jeśli jest nieznaczne może być odbierane jako przyciemnienie, "sińce" pod oczami). Jeśli objaw jest dla Pana niepokojący, proponuję skonsultować się z okulistą, bo nic nie zastąpi obejrzenia oczu na żywo.

Pozdrawiam serdecznie!