Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemna skóra w okolicach intymnych

Witam, Mam 18 lat oraz o rok starszą dziewczynę, prawdopodobnie w najbliższym czasie zaczniemy współżycie. Niestety nie czuję się zbyt pewnie i odkładam nasz "pierwszy raz" na później. Powodem tego jest ciemniejsza skóra w okolicach mojego rowka oraz pośladków. Konkluzją moich poszukiwań jest diagnoza odparzenia, jednakże nie jestem pewien. Higienę ogólną utrzymuję, wygląda to niczym opalona skóra, niestety nią nie jest. Z góry dziękuję za odpowiedź.
18 LAT ponad rok temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Kolor skóry w okolicach odbytu genitaliów może różnić się od koloru ciała w pozostałych miejscach. Nie jest to patologia ani nic nie fizjologicznego jeżeli jest on ciemniejszy. Odparzenie objawia się raczej zaczerwienieniem skóry i bolesnością podczas chodzenia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, ciemna skóra w tej okolicy jeśli nie daje objawów typu świądu lub pieczenia jest hiperpigmentacją szwu skórnego. To normalne i nie wymaga leczenia. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy