Ciemna wydzielina z pochwy - czy to coś poważnego?

Witam.
Mam pewien problem, dzisiaj zauważyłam na wkładce dziwną wydzielinę z pochwy, była bardzo ciemna. Nie wiem co to może oznaczać. Okres miałam 13 stycznia. Mam 19 lat, współżyje z moim chłopakiem, nie brałam nigdy żadnych tabletek antykoncepcyjnych, 26 marca minie rok po łyżeczkowaniu (poronienie). Do ginekologa chciałam iść by sprawdzić co to może być, ale jest na urlopie, więc pisze tutaj.
Proszę napisać co to może być? Dziękuje i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jednorazowe, krótkotrwałe wystąpienie ciemnej wydzieliny z pochwy nie powinno budzić powodu do obaw. Jest to najczęściej skutek wahania poziomu hormonów. Oczywiście nie można wykluczyć również zmian w obrębie narządów układu rozrodczego takich jak mięśniaki. polipy, czy nadżerki.
Jeśli plamienie się powtórzy lub ulegnie nasileniu warto skorzystać z wizyty u specjalisty ginekologa. Jeśli Pani ginekolog jest na urlopie, może Pani skorzystać doraźnie z usług innego lekarza.