Ciemna wydzielina z pochwy po miesiączce

Witam, zmagam się z następującym problemem, od około 2 miesięcy zaraz po miesiączce wydobywa się z mojej pochwy ciemno brązowa gęsta wydzielina, co to jest? czy powinnam się tym martwić? miesiączkuje regularnie oraz nie jestem w ciąży co jest pewne w 100%. co mam zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie brązowej wydzieliny z pochwy może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości takich jak infekcja czy zmiany w obrębie narządów układu rozrodczego. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.