Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemne, grube, szorstkie i powiększające się znamię przy łokciu

Mam powiększające się ciemne znamię na ręce przy łokciu Jest grube i szorskie o jaśniejsze niż pieprzyk. Czy to może być coś niebezpiecznego?
ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Na podstawie samego opisu nie jest możliwe określenie rodzaju zmiany oraz ocena potencjalnego zagrożenia. Niepokojące może być okresowe powiększanie się zmiany. W celu oceny zmienionego miejsca należy udać się do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, ten opis jest niestety zbyt lakoniczny. Nie znam wieku więc nie wiem czy to np. brodawka łojotokowa - niegroźna czy też ognisko łuszczycy/liszaja, czy może coś poważniejszego. Należy to pokazać dermatologowi. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy