Ciemne kreski na teście owulacyjnym

Witam. staramy sie z mezem o dziecko robilam test owulacyjny i 1 dnia kreski roznily sie od siebie kontrolna byla ciemna a ta 2 jasniejsza,2dnia rano powtorzylam test (pierwszy mocz jak i poprzednim razem) i wynik byl pozytywny( 2 kreski byly tego samego koloru ciemne i wyraziste) od rana zle sie czulam bolal mnie brzuch w dole (do wspolzycia doszlo wieczorem tego samego dnia rano nastepnego dnia zrobilam powtornie test lh i wynik byl negatywny( 1 kreska byla ciemna 2 jasna) co to moze oznaczac?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Test owulacyjny określa stężenie hormonu LH, którego szczyt przypada na ok 36 h przed owulacją następnie zaczyna spadać. Możliwe, że u pani następnego dnia poziom LH był już niski. Ponadto LH zaczyna rosnąć wcześnie rano i około południa może osiągnąć wartości maksymalne. Wówczas mimo negatywnego testu mogło dojść do owulacji.
Pozdrawiam