Ciemne kropeczki przed oczami i rozmazany obraz po zmianie pozycji głowy

witam pisze 3 raz moze ty razem sie uda :)od ok 2 lat mam pełno ciemnych kropeczek przed oczamy. gdy czytam ksiazke gazete itp,to po tem gdy popatrze na sciane widze litry -czy to jest normalne? gdy robie cos w pozycji głowy w dol np obiram ziemnaki i podniose głowe mam delikatnie rozmazany obraz. mialam 2 rezonasy wyszły jakies dwie stare blizny nic groznego gdy wchodze do sklepu jest duzo rzeczy to tak jakby kreciło mi sie w głowie ale bardziej w oczach wtedy dobrze jest patrzec w jedno miejs

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli wykluczono u Pani choroby neurologiczne, wymagana u Pani jest konsultacja okulistyczna z pełnym badaniem okulistycznym (badanie dna oka, pole widzenia itd.).