Ciemne obwódki wokół sutków a prawdopodobieństwo ciąży

1,5 miesiąca temu miałam stosunek bez zabezpieczenia, nie doszło jednak do wytrysku, mimo wszystko 2 dni przed planowanym okresem zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny, później dostałam miesiączkę była ona trochę mniej obfita niż normalnie. Ostatnio zauważyłam ciemne obwódki wokół sutków co mnie zaniepokoiło wczoraj ponownie wykonałam test ciążowy, również wyszedł negatywny. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży i co może być przyczyną tych ciemnych obwódek wokół sutków?

Milena Lubowicz

Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, gdyż obecne testy ciążowe mają wysoką skuteczność. Dla pewności może Pani wykonać pozom BhCG z krwi. Ciemniejsze obwódki mogą być wynikiem wahań hormonalnych związanych z cyklem. Gdyby nie wróciły do normy proszę skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam