Ciemne plamienia po stosunku. Czy przyczyną może być stosowanie plastrów antykoncepcyjnych?

Dwa miesiące temu miałam nadżerkę. Wszystko było ok po zabiegu przez dwa miesiące, jednak ostatnio po stosunku i tydzień po zakończonej miesiączce dostałam ciemnych upławów z domieszką krwi. Byłam u ginekologa i dowiedziałam się, że mam powiększoną szyjkę macicy i te ciemne upławy to z szyjki macicy i że to jest związane z tym, że używam plastrów E***, jednak używam ich już długo i nigdy nic takiego się nie zdarzyło. Więc skąd te upławy? Proszę o pomoc, EWA

Redakcja abcZdrowie

W Pani wypowiedzi brakuje kilku ważnych informacji. Najważniejszy jest wynik ostatniej cylologii. Istotny jest także Pani wiek i czas stosowania tej metody antykoncepcji.

Proponuję rozważyć wizytę u innego lekarza, gdyż sprawy plamień po stosunku nie można zostawić bez wyjaśnienia (a by móc to zrobić, niezbędne jest badanie ginekologiczne).