Ciemne włoski u dwuipółlatki

2,5letnia córka, szatynka piwne oczy od około roku ma na plecach i ramionach, nad wargą i czole ciemne włoski,od kilku miesięcy - zauważalne ok.0,5cm na nogach. W ciazy brałam eutyrox25 i 50 (choc wyniki tsh mialam zawsze w normie). Jestem brunetką o piwnych oczach, włoski dłuższe na ciele-po tabletkach cilest (10lat przed ciążą), mąż- brunet jasne oczy, owłosiony normalnie. Od około roku gotowałam zupki na wywarze z mięsa (kura z targu, wołowinka), je duzo jaj,co może być tego przyczyną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Nadmierne owłosienie może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do pediatry, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Ciemne włoski o typie meszki mogą wystąpić u dziecka z cimną karnacją, ciemnymi oczami i ciemną ich oprawą , ale gdyby narastały proszę skonsultować dziecko u endokrynologa