Ciemne worki pod oczami i zaropiałe oczy – co robić?

Często jak się budzę, to mam pełno żółtych rop na oczach. Kiedy je ściągnę za pomocą wacika z wodą, ich nie mam tak około 1 godziny, ale jak jestem w szkole, to znowu je mam! Co robić? Do tego mam worki pod oczami takie ciemne, może to jest związane z ropami?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisywana przez Ciebie wydzielina ropna z oczu może być objawem bakteryjnego zapalenia spojówek. W każdym wypadku wymaga to badania przez lekarza okulistę w lampie szczelinowej i ewentualnego leczenia.
Wspomniane problemy z powiekami powinny ustąpić po wyleczeniu. Jeżeli by się utrzymywały, zalecałabym wizytę u lekarza rodzinnego. Często odpowiedzialne za tego typu objawy są na przykład alergie.
Pozdrawiam