Ciemnobrązowa plamka na policzku po HTZ

Witam, mam 47 lat, w czerwcu przestałam miesiączkować. Po badaniach hormonów moja ginekolog potwierdziła menopauzę. Nie mam żadnych typowych objawów: uderzeń gorąca, bezsenności czy zmian nastroju, ale zdecydowałam się na HTZ. W ciągu ostatniego miesiąca przyjmowałam Livial, 1 opakowanie skończyłam 4 dni temu: wróciły problemy z trądzikiem różowatym, a dzisiaj rano zauważyłam na policzku ciemnobrązową plamkę o śr. 4-5 mm. Czy to po HTZ? Czy zmiana leku pomoże? Czy u mnie warto stosować HTZ? Thx

Milena Lubowicz

Problemy skórne mogą być spowodowane HTZ. Jeżeli chodzi o sens stosowania tych preparatów, to proszę omówić to z ginekologiem, gdyż nie znam Pani całej historii choroby.
Pozdrawiam