Ciemnobrązowa wydzielina - co to jest?

Witam. Od paru dni bardzo się denerwuję, ponieważ wydobywa mi się z pochwy ciemnobrązowa wydzielina. Pierwszy raz w życiu mi się takie coś zdarzyło. Od 2 lat zażywam tableteki antykoncepcyjne, ale nigdy nie miałam problemu, zawsze wszystko było w porządku. W sobotę współżyłam z chłopakiem, ale to nie jest przyczyną krawienia, ponieważ współżyjemy od dłuższego czasu i nic podobnego nie działo się. Dodam, że przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych nie zrobiłam już drugi raz tygodniowej przerwy, w czasie której powinna wystąpić miesiączka. Czy to może być przyczyną takiej wydzieliny, gdy nie zrobiłam przerwy w tabletkach, aby wystąpiło krwawienie? U ginekologa byłam 4 miesiące temu i żadnej choroby nie wykrył. Zaczynam się tym denerwować, ponieważ nic nigdy nie miałam podobnego, a ciążę wykluczam. Proszę o pomoc :(

Redakcja abcZdrowie

Możliwe, że jest to plamienie będące jednym z częstszych działań niepożądanych hormonalnej antykoncepcji. Jednak biorąc pod uwage fakt, że wystąpiło ono u Pani po raz pierwszy, warto byłoby poddać się badaniu ginekologicznemu.

Jeśli zaś chodzi o brak przerw między kolejnymi opakowaniami, to dopuszczalne jest przyjęcie w sposób ciągły trzech opakowań tabletek antykoncepcyjnych.