Ciemnobrązowe plamienia i ból brzucha podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Ma 25 lat (dwoje dzieci), od czterech lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne C..... i od czterech miesięcy występują u mnie ciemnobrązowe plamienia i "ciągnący" ból w dole brzucha (nigdy wcześniej mi sie to nie zdażyło). Co może być tego objawem. Trochę sie boję ponieważ w dość bliskiej rodzinie były dwa przypadki raka szyjki macicy.

Redakcja abcZdrowie

Występujące u Pani objawy wymagają weryfikacji w badaniu ginekologicznym oraz wykonania cytologii w jak najkrótszym czasie. Bez rezultatów powyższych badań niemożliwe jest ustalenie przyczyny Pani dolegliwości.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.