Ciemność przed oczami i zawroty głowy podczas zmiany pozycji

Mam tez czasem problem tego typu ze w momencie gdy kucam i wstaje robi mi sie ciemno przed oczami zaczynsie krecic w glowie wtedy nie mogac sie ruszyc zastanawiam sie czy sie przewroce czy nie po chwili jakby krew mi naplywala do glowy takie odczucie 2-3 sekundy i jest ok . Czasem problem pojawia sie losowo

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

W pierwszej kolejności należy wykonać pomiar ciśnienia tętniczego w pozycji siedzącej i po pionizacji.(Przyczyn może być wiele, dlatego proponuję skonsultować się z lekarzem internistą który po zbadaniu pacjenta podejmie decyzje o ewentualnym wykonaniu kolejnych badań).