Ciemny kolor odbytu a hemoroidy

Czy inny kolor odbytu świadczy o hemoroidach? Mówię o ciemniejszym niebieskim lub takim, no nie wiem, ciemny? Czy to są hemoroidy? Czy coś innego? Nie ma krwi, bólu ani swędzenia, może to początek i dlatego?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawowe hemoroidy, czyli inaczej guzki krwawnicze, mogą być dopiero rozpoznane, gdy występuje zatrzymanie krwi w splotach naczyniówkowych, co objawia się pojawieniem się uwypuklenia, guzka. Typowo występują wówczas objawy towarzyszące: świąd, pieczenie, krwawienie, ból, uczucie niecałkowitego oddania stolca.

Jeżeli chodzi o zabarwienie odbytu, to fizjologicznie jest ono ciemniejsze niż skóra. Jeżeli ma Pan jednak wątpilwości albo wystepują jakiekolwiek objawy dodatkowe, to zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam.