Ciemny mocz a stosowanie Tardyferonu

Z tego co wyczytałam wiele objawów takich jak ciemny piwny mocz bóle głowy zawroty zmenczenie bóle przy przełykaniu by sie zgadzały po mimo iż biorę tardyferon od dość dlugiego czasu wyniki sa bez poprawy biore pod uwage fakt że bylam w ciąży i maleństwo zemnie wchloneło żelazo ale pytanko skoro biore żelazo jem wazywe nogate w nie czemu wyniki nawet troche sie nie poprawiły

Witam Panią,

Być może ma Pani zaburzenia wchłaniania żelaza. Powinna Pani wykonać krzywą wchłaniania żelaza, aby to potwierdzić. Wskazane jest również oznaczenie ferrytyny, transferyny i morfologii krwi oraz konsultacja lekarska po otrzymaniu wyników badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz