Ciemny paznokieć do połowy na palcu u stopy

Mam ciemnego paznokcia do połowy koloru brązowego na stopie. Byłam u dermatologa i kazał mi zrywać pazokieć. Co może się dziać z moim paznokciem i co na to można poradzić? ponieważ wygląda to brzydko i nieestetycznie.

Najczęstszym powodem ciemnego zabarwienia części paznokcia, szczególnie u stóp jest krwiak podpaznokciowy. W ogromniej większości przypadków nie ma potrzeby leczenia zabiegowego, niekiedy przy dużych krwiakach robi się mały otwór w płytce w celu wypuszczenia zgromadzonej pod paznokciem krwi. Po takim zabiegu otwór można uzupełnić, a paznokieć pokryć kolorowym lakierem do czasu całkowitego zrośnięcia zabarwionej części płytki.