Ciemny śluz w trakcie przyjmowania tabletek

Niedawno zadawałam pytanie dotyczące pojawiania się ciemnego śluzu przy pierwszym opakowaniu opakowaniu tabletek C***, zapomniałam dodać, że lekarz stwierdził u mnie nadżerkę. W przyszłym miesiącu idę na krioterapię, żeby ją usunąć. Przez rozpoczęciem brania tabletek nie pojawiał się ciemny śluz, mimo że mam nadżerkę. Czy to wina tabletek, czy może to ta nadżerka? Czy powinnam przestać brać tabletki przed zabiegiem, a może nie ma to żadnego znaczenia? Wiem, że powinnam iść z tym do lekarza, ale wizytę mam na koniec lipca, a chciałabym wiedzieć, czy coś jest nie tak już teraz :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopdoobniej przyczyną plamienia są tabletki - jest to najczęstsze działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej, które zwykle mija po wybraniu pierwszych kilku opakowań. Jeśli tak się nie stanie, konieczna może być zmiana na inny preparat lub odstawienie tabletek. Nie musi Pani na razie rezygnować z hormonów. Jeśli będzie Pani nadal ntensywnie plamić w terminie zaplanowanego zabiegu, proszę zgłosić to swojemu lekarzowi. Możliwe, że postanowi on przełożyć zabieg na późniejszy termin.

Pozdrawiam!