Cień śródpiersia górnego poszerzony przez grasicę

proszę o inerpretacje wyniku RTG klatki piersiowej mojego 5 miesięcznego synka wykonane w 8 dobie życia . "nie widać aktualnie odmy śródpiersiowej. Płuca są dobrze rozprężone, bez zmian ogniskowych. cień śródpiersia górnego po stronie prawej jest poszerzony przez grasice. Podobnie po stronie lewej. W polu górnym płuca jest widoczny cień w formie "żagla"- jak w powiększonym lewym płacie grasicy. Sylwetka serca jest w normie. proszę o pilną odpowiedz czy to oznacza coś groźnego
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
U noworodków i niemowląt może występować powiększenie grasicy. Taki stan zwykle nie wymaga interwencji i ustępuje samoistnie. W razie wątpliwości proszę udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną do lekarza pediatry.