Cień tchawicy nieprzemieszczony bez cech patologicznych ucisków

co może oznaczać wynik rtg? przepona po prawej stronie uniesiona i kąty wolne.Pola płuc przejaśnione rtg bez zmian ognidkowych i naciekowych.Rysunek naczyniowo-oskrzelowy odwnękowy w stronę kopuł przepony wzmożony.wnęki bez cech zastoju.wneka prawa wydaje się być zagęszczona ale na zdjęciu bocznym brak pewnych cech naciekania.serse płasko leżące na pzreponie o powiększonej lewej komorze.łuk aorty wysycony.cień tchawicy nieprzemieszczony bez cech patologicznych ucisków.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiany mogą być wynikiem choroby płuc, np zapalenia, pochp. Serce może być powiększone a skutek niewydolności? nadciśnienia?
Pozdrawiam