Cień wapnisty w RTG kręgosłupa

Dobry wieczór, mam 19 lat ważę 50 kg. 5 miesięcy temu po omdleniu miałam silny uraz głowy. Lekarz neurolog stwierdził spastycznosc 4 konczynowa i stopotrząs. A na badaniu holter ekg wyszło 663 razy tachykardia i 1 pojedyncze nadkomorowe pobudzenie przedwczesne. Mam cukrzycę typu 2. I problemy z kręgosłupem. Co to wszystko może oznaczać? I co oznacza na zdjęciu rtg kregoslupa piersiowego cień wapnisty? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Objawy, które Pani podała są zbyt ogólne i nieprecyzyjne niestety. Omdlenie i spastyczność mogły być wynikiem jakiegoś uszkodzenia mózgu - mogło to być wynikiem również gwałtownego spadku cukru we krwi. Tachykardia jeśli była w tym samym czasie jest zjawiskiem, które mogło być. Z opisu wynika że wszystko już ustąpiło. Jeżeli jednak któryś z objawów się utrzymuje to wymaga dalszej szczegółowej diagnostyki. Co do cienia wapnistego to nie oznacza on nic jeśli jest w kości, jeśli natomiast jest w tkankach miękkich to oznacza starą zmianę różnego pochodzenia, którą organizm zwalczył zamieniając ją w wapń.