Cienie pod oczami i podkrążone oczy

moj problem to cienie pod oczami i bardzo podkrazon oczy... mam 27 lat,zawsze mialam ten problem ale w ostatnich trzech latach on bardzo sienasilil..makijaz tylko chwilowo pomaga..i to nie z takimi efektami jak bym chciala..wiem ze niepozbede sie tego calkowcie ale czasem az strach patrzec w lustro.. czy sa jakies nie drogie kremy?jakies domowe sposoby?

Witam serdecznie,
w przypadku jeśli problem ten istnieje "od zawsze" trudniej będzie go zniwelować. Proszę spróbować kremu Inno derma Eye Revitalizer, choć nie jest on najtańszy. Później zostają już tylko zabiegi profesjonalne typu mezoterapia mikroigłowa lub igłowa okolicy oczu lub złuszczanie kwasami specjalnie dobranymi do skóry wokół oczu. Makijaż warto uzupełnić korektorem o żółtawym odcieniu.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Do pielęgnacji domowej warto włączyć preparaty zawierające w swoim składzie witaminę C. Ponadto należy rozważyć wdrożenie odpowiednich zabiegów. Na poczatek można pomysleć o złuszczaniu (peeling chemiczny lub mikrodermabrazja laserowa) a nastepnie o mezoterapii igłowej. Oczywiście to tylko propozycje - ostateczny plan działania można ustalić dopiero na bezpośredniej konsultacji.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie
Abigail Laskowska

Witam. Przyczyn może być wiele od zmęczenia po zaburzenia genetyczne czy alergie.Czasem zdarza się,że tzw cienie pod oczami są objawem braku żelaza. Zaleciłabym jednak wizytę u lekarza medycyny estetycznej w celu zdiagnozowania delikatnej skóry wokół oczu. Dopiero potem można zalecić odpowiednie zabiegi i preparaty. Nie zaszkodzi stosowanie preparatów z witaminą C .
pozdrawiam
MO