Ciepłe zaczerwienienie na pośladku

Na pośladku pojawiło mi się duże (średnicy 7 cm), twarde ciepłe zaczerwienienie. Przypomina wrzód. Smarowałem przez 2 dni maścią ichtiolową, opuchlizna trochę zeszła, ale nie jest to satysfakcjonujące. Co to może być? Do jakiego specjalisty trzeba się z tym wybrać? Czy do czasu wizyty warto smarować to jakąś maścią?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czym jest opisywane przez Pana zaczerwienienie bez możłiwości oceny stanu miejscowego w badaniu, dlatego nie jestem w stanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z lekarzem, który po ocenie zaczerwienionego miejsca zaproponuje odpowiednie postępowanie.